Creatures of the Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Creatures of the Night

Life through the scarlet eyes of the undead...
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Живот след смъртта

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
elabela
Young Vampire
Young Vampire
elabela


Брой мнения : 20
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-27, 17:18

Живот след смъртта или задгробен живот е метафизична концепция, означаваща продължаване на съществуването под някаква форма след физическата смърт.

Различни форми на идеята за живот след смъртта включват:

* Вяра в "отвъдното" (рай, ад, и т.н.): След смъртта, мъртвият (или неговата душа) се озовават в друг свят
* Вяра в призраци: духът на мъртвия продължава съществуването си в този свят под формата на призрак
* Вяра в прераждането или метемпсихоза: душата се връща на земята в друго тяло (в растение или животно)
* Вяра в живи мъртъвци: след смъртта, трупът оживява (зомби, немъртъв)

В различни религиозни традиции съществуват многобройни погребалните ритуали, в които се поднася храна на мъртвите.

В литературата и киното идеята е експлоатирана в нови форми като „копиране на мозъка“ (на английски: mind transfer, mind uploading или mind downloading), с което изкуствено се придобива възможност за живот сред смъртта.


Материялът е използван от Wikipedia.org - свободната енциклопедия
Върнете се в началото Go down
elabela
Young Vampire
Young Vampire
elabela


Брой мнения : 20
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: ...   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-27, 17:35

Лично аз вярвам в живота след смъртта,защото е нелогично поне за мен след като умрем и това да е края ... не знам това е лично мнение.А вие как мислите? scratch scratch scratch
Върнете се в началото Go down
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-27, 17:35

Цитат :
Вяра в живи мъртъвци: след смъртта, трупът оживява (зомби, немъртъв)
Ей, хора, за нас пише в Уикипидия! vampire 1 vampire 2 METAL
Ами, според мен версията, която предлага християнството е най-вероятна, съществуват Рай и Ад, в които всеки отива, в зависимост от постъпките му. Обаче вярвам и че някои хора не отиват на никое от двете места, а остават на земята като вампири. Тези същества присъстват в толкова много митологии (вижте материала ми в подфорума "Развитие през вековете" в категория "Вампири"), че е немислимо поне част от вярванията да не са истина.
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
Kida
Гост




Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-27, 20:20

Аз пък съм на различно мнение. Живот след смърта съществува и това го доказват много медиуми и "Посветени". Пресния пример: Рьорих и Блаватска. След като четох Рьорих и Мулдашев(Блаватска си е непрочитаема) и започнах да вярвам в тахната теория за съществуването на Шамбала и преражданията. Не мога да ви опиша всичко за което се говори в тези книги, просто защото вечерята е готова а съм гладна, за това ви препоръчвам да ги прочетете. Само ще спомена, че единствената вярна религия по тези теории в книгата е будизма. А Рай и Ад няма. Поне за мене.
Върнете се в началото Go down
Дупикон
Duke of Ankh
Дупикон


Брой мнения : 61
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-29, 01:19

Куп биомаса и няколко кила мозък(Колко?)...каква душа, какъв живот след смъртта?Честно, не ви ли се струва тъпо?
Върнете се в началото Go down
Дупикон
Duke of Ankh
Дупикон


Брой мнения : 61
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-29, 01:21

Между другото и аз ще се направя на мъдър и ще кажа че будизмът не е религия, а учение, то не противоречи на религиите.
Върнете се в началото Go down
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-29, 18:43

Дупикон написа:
Куп биомаса и няколко кила мозък(Колко?)...каква душа, какъв живот след смъртта?Честно, не ви ли се струва тъпо?
много добре казано!! farao
Върнете се в началото Go down
Дупикон
Duke of Ankh
Дупикон


Брой мнения : 61
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-30, 11:44

Сега чета Мулдашев, ама още от първите редове на предговора ми стана лошо..
'Как можех да обясня, че във вътрешността на окото по време на операцията изграждах от алоплант конструкции, които прили­чаха на видените от мен в Тибет.... „огледала", свиващи времето! Времето наистина се сви и в трансплантираното око за невероят­но къс срок враснаха кръвоносни съдове, които вече година и по­ловина осигуряват снабдяването му.
Как можех да обясня, че до тази операция не би могло да се стигне без религиозните знания, придобити в хималайските и ти­бетските експедиции! Та нали тибетските лами и индийските сва-ми възприемат тези знания като предадени през вековете от пре­дишни земни цивилизации!'
?!?!
Върнете се в началото Go down
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-30, 11:54

ZMOFG WTF PWND affraid affraid affraid
Върнете се в началото Go down
Дупикон
Duke of Ankh
Дупикон


Брой мнения : 61
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-30, 15:29

Скоро ще има и още за жадните за знания персони в този форум, само аз да се образовам първо понеже съм егоист.
Върнете се в началото Go down
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-31, 10:05

ПФФФФ
Върнете се в началото Go down
elabela
Young Vampire
Young Vampire
elabela


Брой мнения : 20
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: ...   Живот след смъртта Icon_minitime2007-10-31, 23:35

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Живот след смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Живот след смъртта   Живот след смъртта Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Живот след смъртта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Creatures of the Night :: Животът :: Смърт, религия и живот след смъртта-
Идете на: