Creatures of the Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Creatures of the Night

Life through the scarlet eyes of the undead...
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-10-30, 14:29

Тъй като вече се писа достатъчно на други места, смятам, че е необходима тази тема. Искам хубав дебат, всяка теза да е подкрепена с обяснение(ако е нужно) и пример. Ако видя мнение от рода на:
"Писна ми от т'ва вече"
"Тая Роулинг се скъса да плагиатства"
"Историята е тъпа"
без обосновка, то се изтрива. Казвате защо, откъде, как, какво, отговаряте на най-логичните въпроси, които могат да се зададат към мненията.
Аз съм първи:
Не ми харесва главният герой- смятам, че много често се държи неадекватно и прави твърде скъпи грешки. Например, когато не искаше да усвои оклумантиката и в крайна сметка стана косвена причина за смъртта на Сириус Блек.
Не ми харесва това, че във втората книга три дванадесетгодишни се оказват по-умни от целия учителски персонал на Хогуортс.
Не ми харесва начинът, по който е написан епилогът на книга 7.(тук няма да обяснявам, всеки ще разбере, ако прочете)
Не ми харесва бързият ход на действието в книга 7.(малко е прибързала Роулинг, по-добре щеше да е да напише още една книга поне)
Това е любимата ми фентъзи поредица,но въпреки това смятам, че не е идеална. Сега сте вие.
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-10-31, 09:33

На мен лично не ми харесва самият замисъл на книгата- 3 тинейджъра с елементарно магическо образование ще правят повече на Волдемор от учителите в Хогуортс? Да бе!
След това смъртожадните бледнеят пред първообраза им- Назгулите.
Едно е човек, обличащ се в черни мантии и прочие и убиващ, съвсем на друго ниво е дух на алчността, въплъщение на злото, направляван директно от самото зло.
Трето историята не е нещо ново, по-скоро е добрата стара шаблонна история- Лошия иде. Трябва ни героя на който е прадписано че ще го победи. Оп, за да е малко по-популистко ще го направим тинейджър и неговите приятели. Да, признавам си не съм чел последната книга, но съм чел доста подробни спойлъри, така че знам какво ставаи да си призная не ме изненада много, просто стdна предвидимо. Хоркруксите се разбра че ще бъдат намерени и Вордемор унищожен още в средата на 6-тата книга.
Eто един аргументиран отговор защо ХП sux
ПП: Остана ли нещо яко в книгата освен Дъмбълдор, който е гей?
Върнете се в началото Go down
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-01, 13:26

OWNED!!!
Върнете се в началото Go down
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-01, 16:27

Относно първото обвинение- в книга 1 Дъмбълдор остави Хари, Рон и Хърмаяни да се оправят сами- идеално знаеше, какво се случва, даже беше заръчал на Снейп да наглежда Куиръл(това става ясно в книга 7). В книга 2 Хърмаяни просто знаеше повече факти от учителите- Хари не беше споменал на никого от тях за това, че чува гласове, нито пък някой друг беше видял защо бягат паяците. А разговорите с Миртъл и Арагог помогнаха на Хари и Рон да разберат къде е стаята. В книга три всичко си беше просто стечение на обстоятелствата- учителите нямаше какво да се занимават, защото нямаше нищо за мислене. Просто Сириус завлече Рон в Къщата на крясъците и Хари и Хърмаяни нямаше какво да правят. В книга четири Волдемор се нуждаеше от Хари, а пръчката на последния изигра голяма роля- иначе Хари не е по-способен дуелист или магьосник от Волдемор. В книга 5 Хари имаше видение, учителите нямаше какво да правят- Орденът на Феникса се намеси чак след като Снейп им каза, какво се е случило. В книга 6 никой от Хари, Рон или Хърмаяни не свърши кой знае какво- Дъмбълдор свърши почти всичко. В книга седем, Хари не побеждава Волдемор с невероятни умения- ще видиш, като я прочетеш.
Първообразът на смъртожадните не са назгулите, а по-скоро германските войници през Втората световна- ще ти стане много ясно, след като прочетеш книга 7. Ако има нещо, което да прилича на назгулите, това са бездушните диментори, които изсмукват щастието и надеждата, та дори и в някои случаи душата на жертвата си- това ги прави мноооого по-страшни от назгулите, които въпреки силата си могат да наранят само тялото на врага си.
Историята може и да не е оригинална, но начинът, по който е поднесена е невероятен. Това е по-важно според мен. И аз ще сравня с Толкин- той може да е "Бащата на фентъзито", но определено не поднася сюжета си по увлекателен начин- напротив, от време на време заспивах, докато си четях ВнП. А това, което съм чувал за "Силмарилион", направо ми убива желанието да я чета.
Това, че Дъмбълдор е гей не го прави тъп герой. Освен това, в книгата има редица яки герои, освен него- Сириус, Лупин, Снейп, Волдемор, Фенрир Грейбек, Муди... И аз не съм голям фен на Хари, Рон и Хърмаяни- наистина са малко лигави образи. Но това не означава, че цялата книга е тъпа. Толкин може да е скучен, но е добър. И във ВнП Фродо е тъп, смешен, лигав и слаб идиот, ама това не прави цялата книга тъпа, нали?
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-01, 21:55

Фродо наистина е лигав, вярно е cheers cheers (трябва да си гении да се сетиш Razz ) А за всякакви видения и случайни стечения на обстоятелствата- 1-2 пъти да, може , 3 късмет, но 5-6? И Хърмаяни>учителите?
Дименторите може да са по-зловещи от назгулите, но вторите са по-готини в пъти. А това за германските войници ще искам малко разяснение, все пак да познаваш врага си е половината от победата.
За "Силмарилион" бих казал че ако не си наистина запален по Толкин, няма да можеш да го прочетеш, но ако успееш ще разбереш защо Толкин> all(заради света който създава, пълнокръвен и оригинален като малко(да се чете никой) други)
А за по-горе посочените герои единственият, който на мен ми хареса е Лупин.
Върнете се в началото Go down
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-01, 22:28

В седмата книга Волдемор превзема Министерството и налага задължителна регистрация на всички мъгълокръвни, а тези, които не се регистрират биват преследвани от Snatcher-и, които са малко под смъртожадните. може би не се изразих правилно- смъртожадните не са простите войници, те са по-високо в йерархията. Те са "генералите на Волдемор", ако мога да се изразя така. И май не ме разбра за другото- Хари се измъква по случайност от Волдемор само 2 пъти(3, ако броим това, че Фоукс го излекува в Стаята на тайните, но там Хари сам уби базилиска и частта от душата на Волдемор). В книга седем нещата стоят по-особено, но за да ти обясня, трябва да разкажа половината книга. Това с видението нямаше нищо общо с учителите в Хогуортс- тогава нямаше реален проблем, за който да се притесняват, че някой да е по-умен от тях. Относно това, че Сириус завлече Рон в Къщата на крясъците- тогава тримата герои също не бяха по-умни от учителите. Просто Блек искаше да говори с Хари, учителите нямаха нищо общо.
Хърмаяни се сеща за базилиска, защото знае факт, който НЕ Е известен на учителите.
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-02, 00:52

Роулинг е включена в списъка на "100те живи гении". Някои от другите имена, които присъстват там са: Гари Каспаров, Пол Макартни, Мерил Стрийп, Джордж Лукас, Стан Лий, Стивън Спилбърг, Стивън Кинг, Мохамед Али, Калашников ииии...
ОСАМА cheers METAL
След това поредно признание, смятам, че няма нужда да я защитавам от нападки- по-компетентни от мен и вас хора са я признали. От сега нататък няма да приемам мнения "книгата е скучна", "историята е тъпа", "героите са тъпи". Не може да обиждате едно произведение, само защото не ви харесва. Някой замислял ли се е, че може да не му харесва, защото не го разбира? Повтарям- Роулинг е приета за гении. Това вече не се отнася само до това, дали на мен(красивият и чаровен Админ) ми харесва- щом са сметнали, че е заслужила такова признание, няма да позволя да бъде плюта повече. Който го направи, ще бъде изхвърлен като храна от храносмилателната система, като циганин от химическо чистене, като чалгаджия от рокерски събор. Надявам се, че съм достатъчен ясен.
Вземете за пример мненията на The Trooper a.k.a. Петър- заявява мнението си без да плюе излишно книгата, без да използва ненужни обидни епитети и с идеална обосновка. Единственият проблем е, че не сме на едно мнение vampire 1 vampire 2
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-02, 09:06

Е като бутна 2-3 милиарда на пичовете, които определят живите гении, и аз ще съм там, пък и може та тякое от призовите места. Wink
Върнете се в началото Go down
Alucard
The True Immortal Vampire
Alucard


Брой мнения : 88
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-02, 09:55

Аз тъкмо те похвалих и ти започна... viking1 Alucard eye
Върнете се в началото Go down
https://childrenofthenight.bulgarianforum.net
TheTrooper
Ex-Member of 13th Light Dragoon Squad
TheTrooper


Брой мнения : 118
Registration date : 24.10.2007

Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime2007-11-02, 12:15

Еми как, за какво иначе са форумите освен да си излееш натрупаното през деня. Razz
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?   Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво НЕ харесвате в "Хари Потър"?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Creatures of the Night :: Изкуство :: Литература-
Идете на: